על הישיבה

מידע כללי על הישיבה

קצת היסטוריה

ישיבת נצר מטעי נוסדה ביישוב נצרים אשר בגוש קטיף. עקב הגרוש ביררנו את דרכנו ולבסוף החלטנו לקבוע את מושבנו לצד חלק מקהילת נצרים בעיר אריאל בירת השומרון.

והיום

בשנים החולפות המשכנו לבסס את מקומנו בעיר אריאל ולהוות מרכז של תורה בבירת השומרון. ב”ה אנו רואים ברכה רבה בעמלנו, הן בישיבה והן מחוצה לה. בית המדרש גדל ומתייצב וקול התורה נישא בו כל היום. כיום בבית המדרש נמצאים כ 80 לומדים, בניהם בחורים ואברכים משיעור א’ עד שיעור ז’ ויותר… כאשר במהלך השנה חלקם מתגייסים וחלקם חוזרים אלינו אחרי שירות משמעותי, כל אחד לפי דרכו, בחלקי הצבא השונים כאשר כל אחד בוחר את אורך השירות המתאים לו.

בראשות הישיבה

הרב ציון טויל -. למד בישיבת מרכז הרב ושימש את הרב צבי – יהודה קוק זצ”ל באופן אישי. שימש כר”מ בישיבת ההסדר “הגולן” בחספין 10 שנים עד הגעתו לישוב נצרים.

חזון

מטרת הישיבה לגדל תלמידי חכמים שיפיצו תורה בכל מקום בו יהיו: מי בתפקידים תורניים ומי במערכות החיים הלאומיות, במדינת ישראל בכלל ובאריאל בפרט. הישיבה הגיעה לאריאל על מנת להשתקע במקום, לגדול ולהתרחב ולהוות מרכז תורני בעיר- הן כבית מדרש והן ע”י השתקעות תלמידיה ובוגריה בעיר.

מאירים את העיר

הישיבה, בשיתוף עם קהילת נצרים, לוקחת חלק במספר פעילויות “קירוב” בעיר אריאל, ביניהן פרוייקט בר מצוה עם ילדי העיר, מפגשים עם נוער חילוני ועוד. כגון אחת מהפעילויות שהתקיימה בחנוכה, במסגרת אירועי “מאירים את העיר”, בה התחלקו תלמידי הישיבה לקבוצות והלכו להדליק נרות במקומות שונים בעיר.

למידע נוסף

בית המדרש
לו”ז שיעורים